İLÇEMİZDE 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
 
 
 
        Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, ebediyete intikalinin 80. Yılında, İlçemiz Kaymakamı Sayın Yılmaz KURT, İlçe Belediye Başkanı Metin ERTÜRK, Daire Amirleri, Gazilerimiz, Öğrencilerimiz ve Halkımızın katılımıyla 10 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 08:55’ de Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle anıldı. Atatürk Anıtına çelenkler sunuldu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün öldüğü 09.05'te saygı duruşu gerçekleştirildi. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bayraklar yarıya indirildi.
 
 
   Tören sonrası saat 09:30’da Belediye Kültür Merkezine geçilerek, Kuyucak Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen "Atatürk' ü Anma Programı" icra edildi. Programda, günün anlam ve önemini belirten konuşma, Kuyucak Anadolu Lisesi Müdürü Hilmi GÜLER tarafından yapıldı. Program İlçemiz İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin dağıtılmasının ardından, öğrencilerimiz tarafından şiir ve kompozisyonlar okundu. Program, Kuyucak Anadolu Lisesi öğrencilerin Atatürk’ün sevdiği şarkı ve marşları seslendirdiği oratoryo ile son buldu.
 
 
        Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyoruz.
 
 
 
 
        İSAY2 Galeri